Kilo vermenin en etkili yolları

Etkili kilo verme yolları

Aşağıdaki kilo verme ipuçları düzenli olarak uygulanırsa 1 ayda rahatlıkla 3-5 kilo verebilirsiniz. Bu önerilerin tamamını uygulamanıza gerek yok. Kendinize bir kaç tanesini belirleyin ve 1 ay boyunca düzenli olarak uygulamaya çalışın. Bu basit kilo verme yolları gerçekten işe yarıyor ve bunu siz de göreceksiniz.

Sonraki takip eden aylarda diğer uygulamadığınız yöntemlere de göz atarak bir süre sonra fazla kilolarınızdan tamamen kurtulabilirsiniz.

Kilo vermenin hem doğal hem de en etkili yolları

1- En kalorili yiyeceği unutun.
Sık yediğiniz, yağ oranı yüksek bir yiyeceği seçin ve onu 1 ay için tamamen unutun. Bu süre sonunda o yiyeceğin tadı ağzınızdan silinecektir.

2- Yiyeceklerinizin miktarını azaltın.
Her zaman yediğiniz miktarı indirin. Hala istediğiniz şeyi yiyor olacaksınız. Büyük bir ihtimalle kendinizi aç hissetmeyeceksiniz ve her gün esaslı bir şekilde kalori tasarrufu ettiğinizi göreceksiniz.

3- Aynı tadı verenler arasında her zaman daha düşük kalorilisini seçin.
Örnek: Portakal suyu (l fincan 110 kalori) yerine domates suyu (l fincan 45 kalori) için. Yarım bardak vişne suyunu yarım bardak soda ile karıştırdığınızda kalorisi yüzde 50 düşer.

4- Ölçüyü kaçırmayın.
Dışarıda yemek yediğiniz zaman, bir antre ve ufak bir salata yiyin.

5- Yağ defterini kapatın.
Restoranların cazibesine kapılmayın. Hatta menüyü açmayın bile. Neyi sipariş edip etmemeniz gerektiğini nasılsa çok iyi biliyorsunuz.

6- Atıştırmayı bırakın.
Arabanın içinda atıştırıyor musunuz? Telefonla konuşurken bir şeyler yiyor musunuz? Vazgeçin...

7- İçtiğiniz süte dikkat edin.
Eğer her gün süt içme huyunuz varsa, perhiz yapanlar için piyasadaki yağsız sütleri tercih edin. Her gün l fincan yağlı süt yerine, içeceğiniz l fincan yağsız süt, haftada 32 gr yağ almayı engeller.

8- Ev yemeklerine “dur” deyin.
Gelecek bir ay için annenizin, ya da akrabalarınızın davetlerini kabul etmeyin.

9- Buzdolabınıza baskın yapın.
Bu baskın her zamanki gibi, birşeyler atıştırmak için olmasın. Buzdolabının kıyısında kösesinde kalmış bol kalorili yiyecekleri atın.Mutfak dolabınızdaki yağlı cipsleri, mısır gevreklerini ve kuru yemişleri atın. Mutfağınızda sizin için kötü olan bütün yiyecekleri, önümüzdeki 30 gün için, belki de ebediyyen yasaklayın.

10- Haftasonlarını özelleştirin.
Ağır yemekleri ve yağlı brunchları ortadan kaldırın, iki dilim ekmek kızartın, bunun üzerine taze çilek veya mango koyun. Beyaz şarap veya az alkollü bira için. Pazar öğleden sonraları dondurulmuş yoğurt yiyin.

11- Sinema menünüzün şeklini değiştirin.
Gelecek ay sinemaya giderken yiyeceğinizi yanınızda götürün. Bu bir muz olabilir, ya da evden götüreceğiniz sağlıklı yarım sandviç.

12- Daha çok su ve soda.
Alkolün yerine su ve soda içmeye özen gösterin. Vücudunuzdaki yağ parçacıklarının kaybolduğunu göreceksiniz.

‘Hızlı ve hareketli olun’ Gündelik ve iş yaşamınızda hareketli ve hızlı olmaya çalışın ki, bol bol kalori yakın. Boş vakitlerinizde yürüyüşe çıkın.

13- Vücudunuzu lifle doldurun.
Aç kalmaktan kaçının. Çok lifli besinler midenize dolgunluk hissi verir. Böylece mideniz kazınmayacak ve açlık hissetmeyeceksiniz.

14-Yağa “dur” deyin.
Vermeyi amaçladığınız kilonun yanında günde almanız gereken maksimum yağ miktarı, aldığınız günlük kalorinin yüzde 25’ini oluşturur. Bu miktarı daha aşağı düşürmeyin. Yağ enerji verir. A,B,E,K vitaminleri vücut için yararlı fonksiyonlara sahiptir.

15- Diyet yiyeceklere sadık kalın.
Birkaç kilo verince hemen rahatlamayın, ihtiyacınız olan besinleri bol miktarda depolayın, meyve ve sebzeler, sebze çorbaları, kuskus, bulgur, ayıklanmamış pirinç gibi...

16- Çikolata yeme isteğinizi bastırın.
Eğer adet öncesi dönemdeyseniz, çikolata yeme isteğinizi kesinlikle engelleyemiyorsanız, küçük mini barlardan alın veya şekersiz, sıcak kakao, yağsız puding kullanın.

17- İşkolik olun.
Gelecek ay şirketin yemekhanesine girmeme kararı alın. Kahve ve çay içmek için ya da kendi getirdiğiniz sandviçi yemenin dışında... Şirketteki doğumgünü ve partilerde şerefe kaldırdığınız kadehin içinde soda olsun.

18- Kremayı kesin.
Bir sinema yıldızı, içinde krema kelimesi olan hiç birşeyi yemediğini söylüyor. Kremalı pasta, kremalı çorba gibi. Çünkü o, krema demenin yağ demek olduğunu biliyor. Bunun tek istisnası, yağsız krem peynir demektir.

19- Kalorileri azaltın.
"Çabuk kilo vermenin yolları"ndan biri az kalori almaktır. Kalorileri azaltmayı bir oyun haline getirin. Bugün yediklerinizin kalori miktarını hesaplayın, yarın bundan 50 kalori düşün. Öbür gün bir 50 kalori daha düşün. Günde 1200 kalorinin altına düşmemeye dikkat edin.

20- Kahvaltı edin.
Hiçbir zaman kahvaltıları atlamayın. Yağsız yoğurdun içine muzu dilimleyin. Pişmiş yulafın içine kuru üzüm koyup yemeyi deneyin.

21- Bütün dikkatinizi yiyeceğinizde toplayın.
Kilosundan yakınan insanlar, genelde yemek yerken televizyon seyreden, ya da konuşan kimselerdir. Sofrada insanlarla konuşmak dışında yemek yerken bütün işlerden vazgeçin.

22- Sebzeye düşkün olanlar.
Sağlığınız için günde en az 5 çeşit sebze ve meyve yemeniz gerekir. Bunu gerçekten deneyin. Şişkinlik hissetmeden nasıl tok durduğunuza şaşıracaksınız. Böylece doygunluk hissi veren yağsız, bol lifli bu yiyecekler, yememeniz gerekenlere midenizde çok az yer bırakır.

23- Fast Food’a dikkat edin.
Sağlıklı kilo vermenin yolları denince akla ilk gelenlerden biri de Fast food ürünleridir. Fast Food, diyetiniz için iyi bir seçim değildir. Fakat bazen Wendy’s veya Mc Donald’s ziyaret etmek zorunda kalırsanız, sade hamburger ve diyet içecekleri tercih edin.

24- Vücudunuzu çalıştırın.
Sizi daha aktif olmaya zorlayacak bir part-time iş edinin, yada gönüllü yapacağınız bir iş bulun. Yaşlı komşunun köpeğini gezdirin.

25- Süratinizi arıtırın.
Yaptığınız iş ne olursa olsun, bunu daha fazla kalori yakacağınız bir seviyeye getirin. Bir hafta içinde birçok kez yürüyüş yapıyorsanız, haftada bir yapın ama yürümek yerine koşun. Akşam yemeğini bir tabureye oturarak mı hazırlıyorsunuz? Ayağa kalkın. Etrafı toparlarken müzik setinde çalan parçanın eşliğinde dans ederek hareket edin.

‘Lifli yiyecek yiyin!’ Fast food beslenmeyi bırakın. Öğünleri sıklaştırın ve sizi tok tutacak lifli gıdalarla beslenmeye çalışın. Öğünlerinizde meyve ve sebze ağırlıkta olsun.

26- Ufak bir çocuğu veya köpeği ödünç alın.
Çocuğunuz veya köpeğiniz yoksa, bir ay için cumartesi ve pazar günleri bir yakınınızın küçük çocuğuna bakın, ya da arkadaşınızın köpeğini yürüyüşe çıkarmayı üstlenin. Herkes sizin ne kadar yardımsever olduğunuzu düşünürken, siz bol bol enerji harcayacaksınız.

27- Spor yapın.
Çabuk kilo vermenin yolları denince kalori yakmak hemen akla gelmelidir. Öğle yemeği randevularınızı spor salonunun randevuları ile değiştirin. Sağlıklı, ufak bir öğle yemeğinden sonra spor ayakkabılarınızı giyin, arkadaşınızla buluşun ve bir yerlere gidin. Hızlı bir yürüyüşe çıkın veya mevsimine göre yüzmeye yada bir aerobik sınıfına katılın.

28- Zoru deneyin.
Hiç denemediğiniz fakat istediğiniz ama gözünüzü korkutan bir spor var mı? Dağcılık, buz pateni, ralli size korku mu veriyor? Eğer fiziksel olarak bunları yapmaya uygunsanız hemen bunlarla ilgili bir sınıfa yazılın. Bu, belki de hayatınız boyunca vazgeçemeyeceğiniz bir uğraş olacak ve kilolarınız tahmininizden çok önce kaybolup gidecek.

29- Günde bir saatinizi kendinize ayırın.
İşyerinde çok kötü bir gün geçirdiyseniz, arkadaşlarınız ile oturup sohbet etmek güzel. Fakat sohbet ederken biraları bitirip, fıstık kesesini parlatmayın. Yorucu bir günün sonunda bisikletle dolaşmayı deneyin, ne kadar dinlendiğinizi göreceksiniz.

30- Dans edin.
Sadece Cuma geceleri dans etmek yerine bir hafta boyunca, gün aşırı dans edeceğiniz yerlere gidin veya sevgilinizi, eşinizi bir dans kursuna yazılması için ikna edebilirseniz, kilolarınızı kaybederken aşk hayatınıza yeni bir heyecan da katmış olursunuz.

31- Etrafı toplayın.
Halının üzerine yayılmış gazeteleriniz milattan önceye mi ait? Camları en son ne zaman sildiğinizi hatırlayabiliyor musunuz? Biraz iş yapmak kimseye zarar vermez. Ayrıca, kilolarınızı daha çabuk vermenizi sağlar.

32- Tekrar çocuk olun.
Çocukluğunuzda en çok sevdiğiniz oyunları düşünün. Paten kaymak mı? Hulo-Hope mu, yoksa ip atlamak mı? Bunları tekrar denemeyi düşünün.

33- Asansöre binmeyin.
Önünüze gelen her merdiveni egzersiz yapacağınız bir fırsat olarak düşünün, istediğiniz kiloya gelinceye kadar asansöre binmeyi aklınıza bile getirmeyin.

34- Kaslarınızı geliştirin.
Eğer vücudunuzu geliştirmediyseniz, hemen çalışmaya başlayın. 2-3 kg ağırlığında el ağırlıkları alın. Yeni başlayanlar için vücut geliştirmeyle ilgili bir video kasetten yararlanın. Gözle görülür bir şekilde kilo kaybederken vücudunuz, kaslarınız gelişecek ve metabolizmanız en fazla yağ yakacak şekilde çalışacaktır.

35- Bir sağlık köyüne gidin.
Bir sağlık köyüne gitmek hem zihin, hem beden çok iyi bir deneyim olur. Pek çok egzersiz yapacak, düşük yağlı yiyecekler yiyecek ve bol bol şımartılacaksınız. Başlangıçta ne kadar kilolu olursanız olun, bir hafta sonunda bunların büyük kısmını kaybetmiş olacaksınız.

36- Yavaş yemek yiyin.
Fazla kilolular, hızlı yemek yiyenlerdir. Arkadaşlarınızla veya ailenizle ne zaman yemek yerseniz yiyin, yemeği en son bitiren kişi siz olun.

37- Sıkı gelen giysilerinizi deneyin.
Her sabah kalktığınızda ilk işiniz üzerinize dar gelen pantolon veya şortları denemek olsun. Bu yiyeceğinize dikkat etmekte, sizi gün boyu motive edecektir.

38- Hayallerinizi kutulayın.
İstediğiniz kiloya indiğinizde yapmayı planladığınız herşeyi hatırlatacak bütün fotoğrafları, reklamları, yazıları kesip bir kutunun içine koyun. Birşeyler atıştırmak istediğinizde ya da jimnastik yapmaya hevesli olmadığınızda kutuyu açıp bakın.

39- Yatak odası atıştırmalarından uzak durun.
Eğer sizde pek çoğunuz gibi yatak odası dahil, evin her tarafında atıştırıyorsanız, bunu bir kere daha düşünün. Ne kadar çok yerde yemek yemek için kendinize izin veriyorsanız, o kadar çok yemek yiyorsunuz demektir. Bir süre için yemek saatlerinde, yemek odası dışında diğer yerlerde yemek yemeyi kendinize yasaklayın.

‘Abur cuburu bırakın’ Eğer zayıflamaya kararlı iseniz, kesinlikle abur cuburdan uzak durmalısınız. Evde canınız sıkıldığında şekerleme yapın, ama sakın abur cubura el atmayın.

40- Kendinizi ödüllendirin.
En çok sahip olmak istediğiniz 5 eşyanın listesini yapın. Her l kilo verdiğinizde ve bunu bir hafta koruduğunuzda,kendinize listedeki bir şeyi satın alın.

41- Diyetle ilgili konuşmayı yasaklayın.
Bir şeyi ne kadar çok konuşursanız, bu hayatınızı o kadar etkiler. Başka insanlarla diyetiniz ve beslenme tarzınızla ilgili konuşmaları kendinize yasaklayın. Eğer sözü açılırsa nazikçe konuşmak istemediğinizi belirtin. Kilolarınızı sessizce ve kendinize özel verin.

42- Beraber diyet yapabileceğiniz bir arkadaş bulun.
Her sabah birbirinize telefon açıp o gün yemek listenizde ne yemek olduğunu anlatın. Ayrıca canınız yasak olan bir şeyi çektiğinde telefonla konuşursanız bu istekten vazgeçebilir, birbirinize yardımcı olabilirsiniz.

43- Tasarruf yapın.
Gerçekten ihtiyacınız olmayan bir şeyi ne zaman yemek isterseniz, ona vereceğiniz parayı bir kavanozun içine atın. Birkaç hafta sonra paraların çokluğu size ne kadar çok şey yemediğinizi hatırlatacak ve bu para ile kendinize bir hediye alabileceksiniz.

44-Sofra yerine sevgilinizin yanına gidin.
Sevgiliniz kanepeye uzanmış gazete okuyor. Buzdolabında bir kutu dondurma!.. Bu ikisi arasında sevgilinizi seçtiğinizde, kalçalarınız ve sevgiliniz bu seçimden mutlu olacaktır.

45- Kendinize hoş şeyler söyleyin.
Doğru bir şey yaptığınızda, mesela bir kilo verdiğinizde veya başkasının tabağında kalan pirzolaları görmezden geldiğinizde, kendinize hoş birşeyler söyleyin ve kendinizi övün.

46- Flört edin.
Tutku, kiloları eritir. İkiniz korkmadan restoranlara gitmeye başlayabilirsiniz. Çünkü, aşıkken kim yiyecekleri düşünebilir ki?

47- Kilo vermek için bir mazeret bulun.
Genelde insanlar düğünlerden, mezuniyet törenlerinden, özel davetlerden önce kilo vermeye çalışırlar, îyi bir bahane. Sizde önünüzde düğün yada başka bir tören yoksa, bir bahane yaratın. Örneğin, gelecek ay şirket genelinde bir toplantı varsa, bu toplantıda çalıştığınız bölümü tanıtacak bir rapor sunmayı teklif edin. Yalnızca kilo vermekle kalmayıp, şirketteki kariyerinizi de sağlamlaştıracaksınız.

48- Abur cubur yemeyin.
Verilecek 2-3 kilo bir yanda, kilolarınıza kilo katacak abur cuburlar diğer yanda ve siz bugüne kadar hiç aç kalmasanız da bunlardan bir türlü uzak kalamadınız. Bütün gün yapacaklarınızı planlayın. Sinemaya gidin, yürüyün, kendinizi bir romanın içine gömün ve şekerleme yapın. Ne yaparsanız yapın, yeter ki buzdolabından uzak durun.

‘Asansörü kullanmayın’ Gerek iş yerinde gerekse evinizde asansörü kullanmazsanız, kendiniz ve sağlığınız için büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

49- Kendinize karşı katı olun.
Gerçekten ” bir kereden hiçbir şey olmaz” mı? Belki de bunun için kaybetmeye çalıştığınız 2-3 kilo var. Canınız dondurma çektiğinde veya canınız spor yapmak istemediğinde “hayır” demesini bilin... Kendinizi biraz zorlamanız, kilolarınızın kaybolmasını çabuklaştıracaktır.

50- Mayonuzu giyin.
Yılın hangi mevsimi olursa olsun, bir boy aynasının karşısına geçin, mayonuzu giyin. Bu daha fazla egzersiz yapmanız ve diyetinize sadık kalmanız için yeterlidir..

Yorumlar

buse :
kesinlikle doğru. 40 maddeden 15 ini yapın gerçekten oluyor.. ZAYIFLIYORSUNUZ... ;)

ece :
kolay görünüyor. deneyeceğim. daha önce denediklerim oldu. dilerim bu kez iyi sonuç alırım.

yasemin :
59 kiloyum ideal kilom 50 ymiş, kesinlikle ideal kiloma ulaşacağım.

yesim :
Gerçekten hepsini uygulayın işe yarıyor. Ama Sizlere en güzel tavsiyem, iki şey sadece.. az ve sık yemek-evinizde müzik açıp çılgınca dans edin, tepinin :))) Mükemmel kalori harcıyor ve çok kolay, eğlenceli kilo veriliyor. Deneyin.. :)

zerrin :
50 maddeyi okurken bile kilo verdim.

asli :
Bu öneriler mükemmel, fakat ideal kilo hesaplamasının doğru olduğunu düşünmüyorum. Ben 1.60 boyundayım. Yazın 56 falandım. Neyse hatırlamayayım... Şimdi 52-53 kiloyum. Ve göbekliyim, bacaklarım kollarım yağlı. İdeal kilomun 51 mi 52 mi ne olduğunu söylüyor. Tam hatırlamıyorum. Ama bu göbeğin, etlerin gitmesi için en az 3-4 kilo vermem gerekiyor. Tabi bu kas-yağ oranıyla alakalı bir şey. Neyse pek bilgili değilim...

seln :
hepsi doğru. ben herşeyden az az yiyerek 30 kilo verdim :)) sonuçta herşeyi yedim tatlısından tuzlusuna canım ne çektiyse ama azar azar yedim. sonuç mükemmel !!

aylin :
48.madde dışında 49 maddeyide uyguladım, 3 ayda 8 kilo verdim. :D

Zayıflamak çok kolay :) :
Arkadaşlar size bir tavsiyem var. Benim tam 12 kilo fazlam vardı. Ne yapacağımı bilemiyordum. Diyet + spor a ancak bir kaç gün dayanıyordum. Sonra dedim kendi kendime BAŞARABİLİRİM. Diyet yapmadan kilolarımdan kurtuldum :). Günde 2 saat spor yaptım ve porsiyonlarımı küçülttüm.Tatlımı,dondurmamı yedim fakat ölçülü olarak. Saat 19.30dan sonra 1 lokma bile yemedim. İlk 2 haftaki 2 saatlik sporum ağır gelmeye başlayınca günde 1 saat her gün spora devam ettim. Bir de kendime kilo çizelgesi hazırladım. Her günkü kilomu kaydettim. İnanınki şok diyet filan yapmayın. En önemlisi spor ve yediğinden biraz kısmak. Diyet listem filan yok ve mutluyum :). Bir de günlük 2 litre su tükettim. Tabii maydonoz sapı suyunu yazmadan geçemeyeceğim. Her gün aç karnına 1 nescafe fincanı içtim. İlk başlarda kusacak gibi oluyor insan ama sonraları alışıyorsunuz. Metabolizmanızı hızladırıyor ve vücuttaki ödemi atıyor. Birazcık daha fazlam kaldı. Onu da vereceğim inş. Yardımcı olabildiysem ne mutlu :). Ben 10-12 kilo fazlası olanlara bunu tavsiye ediyorum. Ayrıca bazen kilonuzda durmalar olabiliyor. Kesinlikle can sıkmayın! BAŞARMAK ELİNİZDE. :) Herkese başarılar.

fatma :
evet yapılabilir gibi görünüyor.. inşallah yapacağım hemde bu günden itibaren:)) tok olup mutsuz olmaktansa aç olup mutlu olmak istiyorum...

isimsiz :
ben uyguladım en 10 tanesi bile etkili 8 kilo verdim.

nur :
18 kılo fazlam var, bunu telafi edecem, tekrar görüşelim.

ilayda :
Yapılamayacak şeyler değil ama hayat tarzımı bunun için değiştirmem gerekiyor. Alıştıktan sonra rahat ederim diye düşünüyorum :)

kezban :
yalan kardeş, ben hepiçiğini yaptım aksine 5 kilo birden aldım, üstüne birde gocamdan dayak yedim. elleri gırılasıca...

lütfü :
kilo vermek isteyen herkes planına sadık olursa bu kiloları vermek çok daha kolay. biraz azim ve kararlılık. diyetin yanında kesinlikle spor şart.

yağmur :
ben 78 kiloydum. sadece yediklerime dikkat ederek bir yılda 10 kilo verdim. boyum 167 şuanki kilom 68. ideal kilom 59. şimdi o 9 kiloyu vermek için yeniden diyete ve spora başlicam. ve bunları uyguladıktan sonra tekrar yazacağım :)

banu :
ben bu maddelerin hepsini doğru buluyorum, özellikle hareket ederek 1 ayda 7 kilo verdim. inanırmısınız 1 ay hiç oturmadım.

ilayda :
Bence hiç bir diyete gerek yok.Önemli olan hareket. Mesela ben hiç diyet yapmadım, sadece hareketle 3 ayda 6 kilo verdim. Bir de siz düşünün diyet yapsaydım. Örnek vericek olursak kuzenim sadece ekmeği kesti 1 ayda 2 kilo verdi. (bence siz bunlara uyun)

inanç :
öğrenciyim, spor falan yapamıyorum ama burdaki çoğu şeyi rahatlıkla uygulayabilirim, çok teşekkür ederim.

muzi :
aslında kilo vermek çok kolay ama önemli olan istemek. ben 3 yılda 25 kilo verdim. her şeyi yedim ama az yedim, bol bol yürüdüm, bir adım sayar aldım dışarıya çıkamadığım zaman evde adım saydım. yani isterseniz 3 yılda olsa başarırsınız. herkes ne yiyip ne yemeyeceğini biliyor zaten, diyet listesine ihtiyaç yok.

esra :
bu öneriler işe yarıyor. 12 kilo fazlam vardı 7 sini verdim 5 i kaldı. umarım bir ay içinde onu da veririm :)

arzu :
merhaba
160 boyundayım ve 81 kiloyum. 16 ay önce doğum yaptım. 2. bebeğimi dünyaya getirdim. 18 kilo aldım hamileliğim boyunca ve 4 kilosunu verebildim sadece.. Şimdi kilolarım yapıştı sanki. Diyet yapamıyorum çünkü acayip tatlı krizlerine giriyorum. Diyetisyenim 1 haftalık protein diyeti verdi o sayede 3,5 kilo verdim fakat daha sonra ana diyete geçemedim çünkü herşey yasaktı. off...

ilayda :
ben de 26 kilo fazlam var ve ben bu kurallara uyarak ve yeşil çay içerek 1 ayda 10 kilosunu verdim, haftalık 2.5 kilo.

mine :
benım boyum 1.65 kılomda 65 ama göbeğim fazla bide basenım. yazın başlasam dediğiniz gibi 2 saaat yürüyüş pilates derken kılo verebilir miyim ? kendıme çok güveniyorum ama korkuyorumda olmazsa diye.. moralım bozuluyor bütün imkanlarım var çok şükür. siz kılo verenler bana yardımcı olabilir mı, idealim 55 :(

leyla :
ben geçen sene kızımı dünyaya getirdim, dogumdan sonra 82 kiloydum, biraz dikkat ederek ve yürüyüşle 6 sı gitti. inş kalanlarıda vericem.

Deren :
Arkadaslar benim 5 kilo fazlam vardi..
Bir ayda gitti. Nasil mi? Fazla soze gerek yok cok basit:
Kesssinlikle spor: gunde iki saat kosmak, yurumek, yuzmek ne olursa artik
Yemeginizin porsiyonlarini azaltin abur cuburu tamamen hayatinizdan cikarin en azindan 1 ay deneyip sonucu gorun
Gunde 2 litre su cok onemli..
Aksam 7 den sonrada az miktarda meyve ve bitki cayi
Daha fazla kilo vermek isteyenler icin ise yararmi bilmem.

melodi :
yazılanların 10 da biri yapılsa zaten şuan obeziteye karşı savaşıyor olmayız.. boyum 1,67 kilom 59. ben 6 yıldan beri bu kilodayım sadece tabaklarınızı küçültün ve çok çiğneyin mümkün olduğu kadar.

zaman :
ben 100 kiloyum, 1 76 boyum. hedefim 65 kilo ama bunu en geç 8 ay içinde vermek istiyorum. her şeyi yapabilirim, sadece şu nefsime birisi duuuur desin artık.

İsimsiz :
Herkese merhaba... Boyum 165-167 arası. Kilom 56. Herkes kilolu olmadığımı söylüyor ama aslında Var!... :) Haftada 3 saat sporum var, günde 50 mekik 20 şınav çekip, hareketli olursanız ve bu denilenleri yaparsanız kilo verebilirsiniz, bunu antrenörüme de sormuştum... 2 Ayda 10 kilo verme hedefindeyim... Bu denilenleri bugünden itibaren uygulayacağım, 2 ay sonra yorum atarım, herkeze görüşmek üzere!... :)))

Narin :
Bu kilo meselesi yüzünden psikolojim bozuldu. Dukan diyeti yaptım bir ayda 92 kg dan 87 kg ya indim. Şu an 97 kg ya çıktım. Artık kendimden nefret ediyorum.

derin :
Umuyorum ki fazlalığım olan bi 8 kilodan en yakın zamanda bu öneriler sayesinde kurtulurum... Çok teşekkür ederim.:)

filiz :
62 kiloyum 170 cm boyundayım. 2 ay önce doğum yaptım. kilom ideal ve normalmiş ama ben 38 beden değilim:( 38 beden olana kadar bu kurallara uyucam

sureyya :
Yaz geldi ve bu 3 ayda 15 kilo vermem gerekiyor. suan 67 kiloyum boyum 1.60. okullar acilirken ideal kilomda olmak istiyorum ve bu konuda cok kararliyim. bu listeyi uygulamaya basladim.

gümüş :
18 yaşındayım kilo sorunum var. Belim ince fakat basenlerim ve birazda göbeyim var ekmek, tuz, tatlı yemeyı kestım günde neredeyse 2 saat spor yapıyorum ama bir türlü kilo veremiyorum. piskolojım bozuldu artık ne yapmalıyım :(

rukiye :
ben bi hamile kaldım 25 kilo aldım ve doğumdan sonra sadece 10 kilo verebildim, gerisi kaldı. yaşlı gösteriyorum artık. kilo ile yıllarca uğrastım artık yerleşti sanırım, çok üzgünüm bazen deli gibi çabalasanız da olmuyor veremiyorsunuz. moral bozmayalım ama gerçekler bu maalesef...

Cansu :
Gerçekten de işe yarıyor , 63 kiloydum boyum biraz kısa olduğundan kilolar belli ediyordu bunları uyguladım ve 3 ayda 12 kilo verdim :):) şuan 51 kiloyum çok zayıfladım ve gerçekten de çok güzel bir duygu zayıf olmak , ama çok zayıf olmayın arkadaşlar zararı büyük. şimdi 3 kilo daha vereceğim çünkü ideal kilom 48 şimdi size nasıl kilo verilir yollarını göstereceğim...

Öncelikle sabah erkenden kalkmalıyız çünkü bu kilo için önemli
sabah kalktığımızda 15 dakikalık egzersiz yapıyorum
tatlıdan şekerden kısacası karbonhidratlı bütün yemeklere sırtımı dönüyorum
asitli ve soğuk içecekleri içmiyorum ve beyaz ekmeği hayatımdan çıkartıyorum.
yemeğimi yemeden önce 2 bardak ılık su içiyorum çünkü su doyuruyor buda fazla yemek yememeye neden oluyor
porsiyonları azaltıyorum
yağlı bütün gıdalardan uzak duruyorum
akşam yemeğimden sonrada 15 dakikalık egzersiz yapıyorum
ve soğuk duş kilo verdirir arkadaşlar güzelce soğuk duşumu alıyorum bunları uygulayın arkadaşlar kesinlikle etkili ama her şeyden önce iradeli olmalıyız azim yapmalıyız :):):):)

Hümeyra :
Kesinlikle kilo vermek için yemek yememezlik yapmayın, bunu yaşadım çünkü. Yaz tatilinin başında 64 kiloydum simdi 57 kiloyum. İlk başlarda hiçbir şey yemiyordum nerdeyse, ölüm diyeti de denilebilirdi. Bir haftada 3 kilo verdim ama ondan sonraki 1 buçuk ay içinde kilomda gram değişme olmadı. Sonraları yemek yemeye başladım ama bir tabak sadece, ya çorba ya da ana yemekten, bir zamandan sonra mideniz zaten küçülüyor. 3 ayda 7 kilo verdim, 16 yaşındayım hala yediklerime dikkat ediyorum. Biraz basenim var onun için de her gün düzenli egzersizler yapıyorum. Yediklerimden dolayı göbek denilen bir şey kalmadı, belim çok inceldi. Çok Kilolu bir insan değilim ama emin olun kilo vermeye başladıktan sonra çok hoşunuza gidicek ve daha çok zayıflamak ıstiyceksiniz, ideal kilom 55 miş ama ben 52 kilo olana kadar devam edicem :)

oya :
80 kiloyum ve 25 kilo fazlam var. Bu maddeler içinde yaptığım ve yapmamam gereken 15 maddeyi bir kagıda yazdım ve her zaman görecegim bir yere asacagım. inşallah işe yarar.

Deniz :
1 ayda abur cuburu keserek ve günde 40 dk yürüyerek 7 kilo verdim. Günde 3 litre su içtim. Ayrıca haftada 3 gün de evde kendim bölgesel zayıflama hareketleri yaptım. Bu yüzden verdiğim 7 kilo çok farkedildi.

zühre :
45 yaşındayım. hepsini değil bazılarının bir kısmını yaptım ve bu ay ancak 2kg vere bildim.

Ela 24 :
benim 10 kilo fazlam var ve diyetteyim şuan. en etkili birinci yöntem size bunu sevgilinizin söylemesi :) ben ilk başladığımda hiç tutamıyordum kendimi ama ailem baskı yaptılar . cok kızıyordum ama zamanla alıştım ve şuan neredeyse hiç acıkmıyorum. sabah 1 dilim ekmek, salatalık, dometes, biber , haşlanmış yumurta, havuç, peynir (cok az miktarda) tercihinize göre bunlardan birkaçını yiyin ve yemeden önce iki bardak su içmeye çalışın . buzdolabınızın üstüne kalori listesini asın. atıştırma kesinlikle yok. yiyeceğiniz saatler planlı olsun. diyellim öğle yemeği kaçta ve ne yenecek önceden düşünün.yeşil çay, siyah çay, bitki çayı ,kahve bunlar insanı bayağı oyalıyor tabiki şekersiz.. akşamüstü 40 dakika minimum 20 dk yürüyüş yapın. akşam 19.30 gibi bir tabak sebze ve yoğurt yiyebilirsiniz, ekmek yok. canım cok tatlı istediğinde hurma, kuru kayısı, kuru incir yada meyve yiyorum. inanın cok alıştım, cok iştahlı biriydim ama birsüre ne uygularsanız beyin ona adapte oluyor. kilo verdikkten sonra bile ağır tatlılar,hamur işleri ve çikolata yemeyi düşünmüyorum .böyle cok sağlıklı ve hafif hissediyorum kendimi.. kilo vermek abartılan şekilde zor birşey değil..herkese başarılar :)

sersem :
evet arkadaslar bende 3 kilo verdim ama dahada kilo vermek istiyorum, ben en cok lahana corbasıylan diyet yapıyorum, mukemmel sonucunu gordum.

serpil :
56 kiloydum 5 ayda 67 oldum, acilen vermem lazım:(

adım lazım değil :
boyum 1.73 kilom 80 falan vardır belki. en azından 15 kilo vermem lazım. of ya yarın hemen başlıycam aklıma koydum, yazın fiziğimle herkesi büyülicem :) BAŞARICAM...

cey :
selam ben çikolatayı çok seviyorum, onsuz yapamıyorum diyecek kadar bağımlıyım. tek kilolu olmam çikolataya bağlı. 17 yaşındayım 1.62 boyunda ve 55 veya en fazla 57 kiloyum. en az 55 kilo en fazla 59 kiloya kadar çıkıyorum ama ben 45 olmak istiyorum. ne yapmam gerek diyet yapamıyorum. okulum olduğu için ilaçta içmek istemiyorum ama kilomu çok takıyorum.

melis :
bende liseye gidiyorum. ortaokulda kilolarımın farkına vardım. bikaç defa denedim ama sonra caydım. fakat sınıf arkadaşlarımın inceliğini görünce karar verdim, bu yazıyı da okuduktan sonra daha da cesaretlendim. :)

gülden :
önerileriniz için tşkler, bende çok bunalımdayım 20 kilo fazlam var, bu günden itibaren bende uygulamalara başlıycam. hepimize kolay gelsin.

EMİNE :
Ben yeni okudum ama okurken bile kilo verdim, kesinlikle yapmayı deneyeceğim.

halil :
Ben en az 20 maddeyi seçip uygulamaya kararlıyım, hadi hayırlısı.

caglayan :
bende 1 haftadir yapiyorum okuduklarimi. degisikligi fark ediyorum ama tartiya cikmiyom biraz daha yapmak istiyorum, tartiya cikinca farki belirgin bir sekilde gormek istiyorum .bu bilgiler cok isime yaradi tam benim istedigim gibi yiyerek kilo veriyorum. bosuna ugrasmisim bunca sene .diyetisyen bile fayda etmedi aksine beni ac birakti kilo almami tetikledi, kiloma bi 10 kilo daha eklendi. yanlis diyetle sakin ha yanlis beslenmeyin hergun tekrar tekrar okuyorum bu bilgileri beni motive ediyor super ya tesekkurler.

ilyda :
ben şu an 88 kiloyum ve akrabamızın dügünü var. ne kadar çok 75 kilo olmak istiyorum ama veremiyorum. moralim çok bozuk, moral bozuk olunca da hemen yemek yiyorum. tam kısır döngüye girdim. ama artık kendimi toparlıycam ve herkese inat 75 kilo olacam.

banu :
çok mantıklı bilgiler olduğu için, o maddelerden 11 tanesini yaptım ve 1 ayda tam 9 kilo verdim. benim 15 kilom fazlaydı. biraz ara verip 1 ay daha uygulamayı düşünüyorum.

Cimcime :
Merhabalar bende sizlerdenim. Yaşım 33, 4 yaşında kızım var 6 yıllık evliyim. 55 kiloydum. Hamilelikte 69 kilo ile doğum yaptım. 63 e düştüm. Şimdi ise boy 1.62 kilom 74 veremiyorum. Ama bugün ben de son diyorum. İkî gün sonra diyetisyene gidip konturol altında 60 kîloya düşücem. 5 ay sonra bu yazımı okuduğumda işte bu dicem.. Azmin zaferi... Sizlere de kolay gelsin. Haydi başlayalım diyorum..


YORUM EKLEME BİR SÜRE KAPALI