En etkili kilo verme yöntemleri

Kilo verme yöntemleri

Kilo vermeyi başarmış kişiler, hangi kilo verme yöntemleri ile fazla kilolarından kurtuldular? Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilir?

Hormon bozuklukları, şeker hastalığı, troid bezinin az çalışması, kan şekeri düşüklüğü gibi sorunlar fazla kilo sebebi olabilir. Öncelikle bunun araştırılması ve uygun şekilde doktor gözetiminde ele alınması gerekir.

Bir hastalığa bağlı olmayan kilo sorununuz varsa, aşağıdaki kilo verme yöntemleri belki size biraz fikir verebilir. Yalnız şu unutulmamalıdır ki; kilo problemi fazla olanlar doktor kontrolünde zayıflamalıdır.

- Kilo vermek, eğer fazla kilonuz varsa, şüphesiz güzel bir olaydır ama dikkat edilmesi gereken husus kiloların kalıcı olarak verilmesidir, yoksa sürekli kilo alıp veren bir vücut türlü sorunlarla karşı karşıya kalır, mesela çok kötü görünen çatlaklar oluşur.

- Kararlılık ve iç disiplin olmadan kilo veremezsiniz, en büyük sorun bu kadar çektiğiniz açlığa ve sıkıntıya rağmen etkilerinin hemen görünmek istenmesi ve buna bağlı olarak yaşanan hayal kırıklığı. disiplinin elden gitmesindeki en büyük etken bu durumdur.

- Kilo vermek matematiksel bi olaydır. eger aldiginiz kaloriden daha fazlasini harcarsaniz bi gunde kilo verirsiniz. eğer aldiginiz kaloriden azini harcarsiniz kilo alirsiniz. bu malesef bu kadar basit.

- En etkili kilo verme yolu kalori hesabı yapmak ve boğazdan kesmektir.

- Mevcut kiloyu korumak, bazen kilo vermekten daha zordur.

- Hiç birşey yemiyorum ama gene de kilo alıyorum diyenler, yedikleri bir avuç fıstığın bile 380 kalori olduğunu bilmezler.

- Gerçekten kilo vermeyi başardığınızı görmek biraz zaman alır. öyle hemen 1 haftada, 2 haftada kilo verilmiyor. biraz sabır gerekiyor. plan yaparken uzun vadeli bir plan yapmanız gerekiyor. uzundan kasıt bir kaç senelik. aksi taktirde kiloların geri dönüşü daha kolay oluyor ve de sağlıksız bir süreç oluyor.

- hic bir sey yemeyerek, vucudunu aclik moduna sokarak kilo vermeye calisanlar, zaten az olan kaslarini da yitirecek, ve sonunda ustlerinde giysi varken zayif duran fakat esasinda karni kat kat olan birine donusecektir. zayif görünen biri ama gobegi yagli ve kat kat.

- kilo vermek zordur. hele çabuk kilo verme yöntemleri nelerdir diye arayışa girdiyseniz; spor yapmadan, dogru duzgun bir diyet planina sahip olmadan ve en onemlisi, iradeye sahip olmadan kilo vermeye calismak fayda getirmez.

- insan sadece yediklerine biraz dikkat ederek ve spora giderek sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve kendine olan güveninini artırabilir.

- spor yapmadan asla istenilen sonuca ulaşılamaz. spor yapmayan insan yaptığı diyetle kas kaybedecektir. kas yağa göre daha yoğun olduğu için 1 ayda belki kolayca 5-7 kilo kas kaybeden insan kendini zayıflamış zannedecek fakat aynada istediği sonucu asla göremeyecektir. bununla beraber birkaç ay boyunca yediğine dikkat eden (yağ, şeker, tuzu kısıtlayan fakat proteini yeterli miktarda alan) biri sporla birlikte yağ yakıp, kas kütlesini arttıracağı için kilosu aynı kalsa da görünümü büyük miktarda değişecektir. ayrıca kas kütlesinin artması kalori yakımını da arttıracağı için bu süreç kısalacaktır. bunun örneği çevrenizde gördüğünüz spor yapan kişilerdir.

- insan bazen kilo verdikçe daha fazla kilo veresi gelir.. eskiden içine nasıl girdiğinizi anlamadığınız giysilere adım adım yaklaşırsınız, çevrenizdekiler sizdeki değişimi fark eder, en önemlisi siz kendinizi çok daha mutlu ve güvenli hissedersiniz. yalnız burada kritik olan işin sonunu getirmeden pes etmemektir. bir parça kekten, tatlıdan veya pastadan bir şey olmaz denip ipin ucunu kaçırmamaktır. sürekli ve disiplinli bir çaba mutlaka sonuç getirecektir..

- ekmeği kesmek.
hakikaten bayağı etkisi oluyor, yine yiyeceğiniz yemeği yiyin, hatta daha fazlasını yiyin, ama ekmeği ağzınıza sokmayın, 3 gün de etkisini gösteriyor, ekmeğe alışmış olan mide, ekmeği görmeyince tepki gösteriyor, ekmeğin doldurması gereken yer dolmayınca mide başlıyor küçülmeye, ondan sonra bu vücuda yansıyor, yavaş yavaş göbek inmeye başlıyor. milletçe biraz ekmeği fazla tüketiyoruz, ama "ekmek parası", "ekmek kavgası", "ekmek için çalışmak", "ekmek aslanın ağzında" gibi kavramların dillerden düşmediği bu ülkede biraz da normal...

- sadece spor yaparak kilo verilmez. 3 ay boyunca, haftada 3 gün fitness salonunda olan, ortalama iki saat kalan biri, santimsel olarak incelirken, tartısal olarak kilo bile alabilir. diyet yapmadan kilo verilmiyor. ve stres yapmamak lazım vereceğim diye sonuçta amaç incelmek. tartıdaki rakamdan çok nasıl göründüğünüz önemli.

- sadece ekmeği,tatlıyı kesmekle sağlıklı kilo verilmez. buğday, tahıl, çavdar, köy ekmeği say say bitmez faydaları vardır. kuruyemişi keserek de verilmez kilo. zira yağlı tohumların faydaları çoktur. elbette fazlası zararlıdır, kararında. vücut akıllıdır, şok diyet yaparak "kilo" verilmez. suyu kaybeder, daha yavaş çalışan metabolizmaya sahip olduğun için son hızla gelir kilolar rejim bitince.
egzersiz yapmadan yağ yakabilmek çok zor. egzersiz yapmadan kilo verilmez. sporu sevin, ama spor yapıyorum diye yerseniz, niye kilo veremedim diye yakınmayın. spordan sonra kurtlar gibi acıkmak var ki buna engel olmak lazım. bunlara uyup hala kilo veremezseniz gerçekten hormonlarınız iyi çalışmıyor olabilir, önce doktora gidin sonra imkanınız varsa iyi bir beslenme uzmanına.

- "doğal kilo verme yöntemleri" çerçevesinde kilo verebilmek için yapılacak ilk iş, basit şekerleri yiyecek listenizden çıkartmak olmalıdır. içerisinde toz şeker olan besinler, bal, pekmez, reçel, tatlılar, meşrubatlar gibi.
sonrasında yeme alışkanlıklarında olumlu değişiklikler yapılmalı; 3 ana ve 3 ara öğün beslenme, yemeklerde porsiyon kontrolunu yapabilme, yavaş yemek yeme gibi.
son olarak günde en az yarım saat spor yaparak sağlıklı kilo vermek mümkündür.

- kilo vermek alışkanlık yapabilir. daha geçen yaz giydiğin kıyafetin içine tekrar giriyor olmak, o mutluluk duygusu, insanı gaza getirir. normal düşünemeyebilirsin. 3-4 ay önceki eski kilona, olman gereken, sağlıklı kilona döndüğünde bile, kendinde verilmesi gereken yeni kilolar görmeye başlayabilirsin. kendine baktığında gördüğün şeyle gerçeğin arasındaki bağ kopabilir.. böyle böyle zayıflama takıntısı başlayabilir.

- kilo vermeyi amaçlarken yapılacak en büyük hata yağ alımını tamamen kesmektir.

- ekmeği kesmekle olacak iş değildir. kas gitsin yağ dursun diyorsanız o ayrı...

- "Ahmet veya Ayşe bile 20 kilo vermiş, ben 5 kilo mu veremiyecem?" gazıyla başlayıp,
"bugünlük kendime izin veriyorum, yarın diyete devam ederim" kaçamağı devam ettirilip,
"amaaan zaten hayatımda her şey kötü gidiyor, tek zevkim yemek yemek" şeklinde sona erdirilen diyet macerası yerine, bu işe başlamadan önce kendinizi beyinsel olarak hazırlayın.

- Kilo verenlerin ortak noktası şu; diyetisyen kontrolünde ve bunun diyet değil de her zamanki yemek alışkanlığınızmış gibi birşey olduğunu anlamak gerekiyor, bu şart. ve ilk adım olarak, mayonez, çaydaki şeker, kolayı bırakmak lazım.

- bir yanda kalorisi bol ve iştah kabartan yiyecekler, öbür yanda kilo vermiş, daha sağlıklı ve görünmek istediğiniz şekle girmiş kendiniz.
önce bir karar vermek lazım gelir; hangisi?

- kilo sorununuz çok fazlaysa, sağlık profesyonellerinden destek alınması gerekir. kilo verme yalnızca bedende değil ruh halinde de farklılıklar yaratan önemli bir süreçtir. sadece diyet yaparak kilo vermek de sağlıklı değildir. mutlaka kişinin bedeninin ihtiyaçlarına ve kilo sorunu olan bölgelerine yönelik bir egzersiz programı ile bu sürecin desteklenmesi gerekir. aksi halde kilo, su ve kas dokusu kayıpları ile azalır göründüğü halde yağ dokusu sabit kalabilir.
kilo verme sürecinde kişinin öncelikle hormonal ya da fizyolojik bir sağlık sorunu olup olmadığı incelenmeli ancak bundan sonra kişiye özel bir kilo verme süreci belirlenmelidir.

- kilo vermek için yapmanız gereken şey öncelikle porsiyonlarınızı küçültmek. az ama sık sık yemek yiyerek metabolizmayı hızlandırmak. lifli ve posalı gıdalara ağırlık vermek, yağdan ve yağda kızartılmış yiyeceklerden kesinlikle uzak durmak, ekmek dilimlerini azaltmak, bol sebze meyve tüketmek, uykudan 3 saat önce yemek yememek ve gün içinde aldığınız enerjiden fazlasını yakmak için de egzersize ağırlık vermek. bol bol yürüyüş yapmak. pilates yapmak. tüm bunları zamana yayar ve alışkanlık haline getirirseniz hem daha sağlıklı, hem daha özgüvenli, hem de daha zayıf olursunuz.

Yorumlar

özlem :
bencede yazılanlar doğru. ben 6 hafta önce diyetisyen eşliğinde başladım işe. 6 haftada 7 kilo verdim ve bunun çoğu yağdan gitti. çünkü 3 ana öğün 3 ara öğünle besleniyorum şeker tuz ve un yağ yok hayatımda. verdikçede seviniyorum. hergün düzenli olarak 45 dakika yürüyüş yapıyorum. 15 dk karın ve bel kaslarım için egzersiz yapıyorum. şok diyetler hiç bir işe yaramıyo. düzenli ve dsiplinli olmalısınız..daha vermem gereken 27 kilo var...

şeyma :
benim boyum 1,70 kilom 68. herkes normal görüyor ama ben kendimi kilolu görüyorum. göbeğim yok sadece kalça ve basenden sorun yaşıyorum, bunları deniyeceğim inş. fayda eder.

kübra :
gerçekten burada ki yöntemler çok güzel bende bu yorumu yazdığım andan itibaren başlıyorum diyete, şu anda 1,60 boyum var ve 83 kiloyum. inş ideal kiloma düşerim.

sibel :
cok acıklayıcı, motive edici ve bilgilendirici bir yazı olmus tesekkur ederiz.

gözde :
Gerçekten tüm söyledikleriniz doğru. Burada yazılanlar düzenli bir şekilde, sabırla uygulanırsa kilo verememenin mümkünatı yok...

SİMGE :
İNŞALLAH ZAYIFLARIM BU DİYET SAYESİNDE .

TUGBA :
Kesinlikle çok doğru, okudukça insan motive oluyor... benim 9 aylık bebeğim var ve doğum kilolarımı vermeye çalışıyorum ve vereceğime eminim.. İnanmak başarmanın yarısı... Tüm kadınların güzel görünmesinden yanayım kilo hiç hoş birşey değil... Bu tarz yazılarında okunmasında fayda olduğunu düşünüyorum... Teşekkürler.

büşra :
daha önce diyet yaptım, 21 yaşındaydım ve seksen kiloydum...herbalife kullandım ve 1 ayda 10 kilo verdim... tabi hızlı kilo verdim yememe çok dikkat ettim kesinlikle asitli içeçekler şekerli tatlılar beyaz un uzak durdum.. sonrasında 3 kilo daha verdim ama zaman sonrasında farkettimki vücudum dirençsiz kalıyor ve öyle de oldu hastaneye kaldırıldım ve kendimi 15 günde toparladım...
şimdi üzerinden 4 5 ay gibi zaman dilimi geçti 3 kilo aldım sadece hala da dikkat ediyorum ama arada kaçamaklarım oluyor.. şimdi kesinlikle bir diyetisneye gidicem ve doktor kontrolünde kilo vericem spora gidiyorum ve her akşam en az 1 saat yürüyorum.. yazdıklarınız çok doğru ve mantıklı inşallah bu sefer daha sağlıklı bir şekilde kilo vericem..
yeterki kendinizden emin ve istekli olun çok değil 1 hafta içinde bile bu farklılıkları görebiliyorsunuz... herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum..:):)

nazlıı :
ben bugün başlıyorum ve 3 ay sonra buraya 6 kilo verdim yazmak istiyorum!:D

yasmin :
size çok teşekkür ederim, o kadar güzel anlatmışsınız ki bizi bilgilendirdiğiniz için teşk.. bende 10 gündür diyet ve spor yapıyorum, 4 kilo kadar verdim, bol bol su içiyorum umarım istediğim kiloma kavuşurum. sizin yazdıklarınıza uygun şekilde yapıyorum diyetimi, tşk ederim bilgilerinize.

Melek :
çok güzel açıklamışsınız teşekkür ederiz.

Atıcan :
Gerçekten denedim, 15 kilo verdim.

sevda :
hepsi dogrudur insan cok zor kilo veriyor ve zor da dayaniyor ama bunu ayni sini yaptik mi bir daha kilo lari almayiz bunu unutmayın.

ComingSoon :
Merhaba Arkadaşlar Ve Kilo Vermek İsteyenler.
Arkadaşlar Yediklerinize Dikkat Edin Hele 18 Yaşından Küçükler Zayıflıcam Diye Yediklerinizi Kesmeyin Yoksa Daha Beteri Olur Küçücük Kalırsınız.
Size Birkaç İpucu;
- Ekmeği Kesin Ana Ve Ara Öğünlerde Sadece 1 Dayanamazsanız 2 Ekmek !
- Abur Cubur,Kola Vs. Kesinlikle İçilmicek,Yiyilmicek.
- Ve Yavaş Yenip Yediklerinize Dikkat Ederseniz Kesinlikle Kilo Verirsiniz.
Ayrıca Koşun Ve Mekik Çekin

salih :
yukarıda yazdığınız tavsiyeler henüz tam bir araştırma ya da bir uzmana görünmememe rağmen bana çok mantıklı geldi, kendi kendime ben bunu yaparım dedim. yazdıklarınızı deneyeceğim ve inşaallah ilerlemeleri sizinle paylaşacağım.

şeyma :
benim de kilo problemim var, ustelik veremiyorum da... kilo dan piskolojım bozuldu. diyet ilaçlarına da razıyım, kesın çözümü olan var mı?

diana :
165 boyum 80 kiloyum yeni dogum yaptim sayilir, kizim 5 aylik. spor yapamiyorum ne yapacagimi bilmiyorum.

bayram ali :
kilo vermek büyük bir sabır işi... sabreden derviş muradına ermiş.

kader :
bence kilo vermenin en etkili yolu yuruyus yapmak, bol su icmek, hamur isinden uzak durmak ama arada bir yenebilir.. bence sabahlari erken kalkmakta kilo verdiriyor... bende cok cabuk kilo alan bir insanim ama yuruyus yaptigim zaman cok kilo veriyorum, stres yapinca da fazla kilo verilmiyor onun icin oncelikle kilo verebilecegine de inanmak onemli.. kesinlikle yesil cayi tavsiye ediyorum, tabi onuda abartmadan olcusunde ve dogru sekilde demleyerek icmek lazim..

Rumeysa :
Çok iyi bir yazı teşekkürler..:):)
Bayağı şevklendirdi beni de..
Boyum 1,71
Kilom 80
Ama etim çok sıkı olduğu için maximum 70 civarı gösteriyorum.
Bu yazının ardından kilo vermeye çok meyillendim zaten vücut yapım çok düzgündür kemik yapım yani yazık olmasın diyor herkes bu güzel yüzüne boyuna posuna endamına :D
Artık 15 kilomu verip rahatlayacağım.
Aslında bundan önce 10 kilo daha vermiştim çok kolay vermiştim hiç de almadım üstelik ama bilmiyorum nasıl verdim en son tartıya cıktığımda 90 dım 1 ay sonra çıktım 80 e düşmüşüm üstelik hiçbir gayret yokken ama basenlerim yağlı göbeğim bayağı gitmişti:)
1 günde 3 kilo alabilirken 2 günde 3 kilo bile verebilecek acayip bi bünyem var. benim için kilo vermek çocuk oyuncağı ama gelin görün ki iradem zayıf..

nazlı :
bu kurallara uyarak bu sefer kilolarımdan kurtulacam, kendime söz veriyorum.

özge :
kesinlikle katılıyorum, tüm bunları 1 ay yapsak kilo vermememiz imkansız!!

izlemsu :
çok beğendim çok. ellerinize sağlık...

Can Ziyagil :
İnanılmaz motive edici bir yazı. Ayrıntılar müthiş. Sanırım bu yazı benim kilo verme sürecimin miladı olacak.. Çok teşekkürler.

misafir :
gerçekten güzel, denemenizi tavsiye ederim, bu siteyi hazırlayanlara teşekkürler.

cerenesen03 :
bu yazılanlara katılıyorum, az az sık sık yemeli ama yapamadığım yemeği yavaş yemek.

misafir.. :
sağ olun. məsləhətləriniz çok güzel.

Dilek :
Gerçekten çok etkili yöntemler, denedim ve faydasını gördüm, Teşekkürler.

oğuz :
çok güzel faydalı bilgiler. bende dün itibari ile spor merkezine kayıt yaptırdım. haftada üç gün 1,5 - 2,5 saat çalışarak kilo vermeyi ve kan değerimin sağlıklı seviyelere düşmesini hedefliyorum.

arkadaşlara tavsiyem diz kireçlenmesini hafife almayın. kondisyon bisikleti ile düzenli egzersiz yaparsanız genç yaşlarda bu probleminizden kurtulursunuz. ayrıca bol su tüketimini ihmal etmeyin. bu yazıların devamını bekliyorum.

ilkyaz :
karatay diyeti adlı bir diyete başladım.. 2 haftada yaklaşık 5 kilo verdim... ama sporla aram hiç iyi değil.. 2 gün önce fitness a yazıldım sıkılıp bıraktım.. çok hareketli biride sayılmam.. diyetle zayıflanıyor ama yağ değil kas yakılıyor.. biran önce spora başlamam lazım.. herkese başarılar !...

aysun :
kesinlikle katılıyorum. bundan sonra, kendime söz veriyorum. zayıflıcam eminim. zayıflamak kolay değil ama bundan sonra benim için çok kolay. boyum 1.63 kilom ise 71 nasil vericem diye düsünüyordum sayenizde vericem teşekkürler...

Tek-derdim-kilo-yiter :
Ben burada yazılanları mantıklı buluyorum, bugün başladım bunları yapmaya. Ekmeği tamamen keseceğim ve un ve şekerden uzak duracağım. 172 boy 76 kilo inşallah hedef 50 kilo.. Azimliyim hırslıyım. Çok tatlı düşkünü biriyim fakat uğraşacağım ve artık hiç tatlı sürmeyeceğim ağzıma o güzelim çikolataları yemeyeceğim. Baklava filan da yemeyeceğim. Hamur işi hiç bir şey yemeyeceğim. Annemin yaptığı sebze ve kurubaklagilleri yemeklerini yiyeceğim. Ceviz, fındık araöğünlerde bunları yiyeceğim. Ceviz yağ yakımını kolaylaştırıyor öneririm kilo vermek isteyen arkadaşlara..
Sabah kalkınca az biraz egzersiz yapıyorum.
Kahvaltımda yumurta menemen ne ise... Peynir ve zeytin yiyorum. İçersem şekersiz çay..
Ara öğünde istersem bir ceviz ya da 2-3 fındık.
Öğle yemeğimde sebze yemeği ya da kurubaklagil.. (Makarna pilav aslaa!)
Araöğünde 1 kaşık yoğurt olabilir. (Yoğurt da yağ yakımını kolaylaştırır.)
Akşam ( saat 16:30 a kadar bir sebze yemeği daha ya da salata )
16:30 dan sonra bir şey yemeyeceğim oldu ki çok acıktım kuruyemiş yiyeceğim.
Bakalım kaç kilo vereceğim ve nasıl gidecek..
Bütün kilo vermek isteyen arkadaşlar inşallah istedikleri kilolara kavuşurlar.. Hepinize sağlıklı ve zayıf günler :)

Zeynep :
Benim boyum 1.70 kilom 58. bacaklarım çok kalın değil ama selülitlerim var. kalçamda kalın değil ama çokta sıkı değil. bunların dışında benim sorunum alt karın bölgem sanki top yutmuşum gibi şişik ve gitmiyor. kaburgalarım sayılıyor ama alt göbeğim var, aynı zamanda bu bende genetikmiş ama ben kurtulmak istiyorum, spora gidiyorum düzenli yiyorum bir fark yok. ben daha başka ne yapabilirim ?

Korhan :
Harika anlatmissiniz. Okudugum yazilardan en iyisi. Binlerce dolar harcayip ozel hocalar esliginde kisa surelerde cok sefer kilo verip 15 gunde geri aldim. Bu yazi her seye aciklik getirdi.

YAREN :
bende diyetisyene gittim bölgesel zayıflama programı uyguladım... ama neticede verdiğim 10 kiloyu yine geri aldım.. oficcede çalışan biriyim... yürüyüş çok faydalı... kilo verdiriyor.. ama hergün yapman gerekiyor... bıraktığım an kilo alıyorum... artık ne yapacağımı bilemiyorum.. 60 kiloyu göremedim... 78 den 68 indim... umarım tekrardan hırs yapıp 58 kiloya düşebilirim:(((

Şükrü&Pınar :
Evet bizde yazının ortasına doğru diyete başlamaya karar verdik, yazının sonunda diyete başladık. Şu andan itibaren diyetteyiz. umarım 1 ay sonra tartıya çıktığımızda kendimizi mutlu hissederiz. herkese kolay gelsin.

drbrky :
Vermem gereken 27-28 kilo var. Dışarıdan o kadar kilolu görünmesem de durum bu. Diğer arkadaşların da belirttiği gibi bu yazı beni de ciddi anlamda harekete geçiren bir yazı oldu. Teşekkür ederim..

burcu :
boyum 1.80 kilom 72.. aslında ideal diyorlar ama yine de kendımı daha zayıf görmek istiyorum.. bu ancak fotoğraflarda belli oluyor.. fotoğraflara bakınca gerçekten daha da zayıf olmam gerektiğini anladım.. ayrıca kıyafetlerİn daha bir güzel duracağına inanıyorum.. denilenleri dikkate almak aslında o kadar da zor değil.. bugünden itibaren ben de başlıyorum :))

amelya :
meraba benim adım amelya. 1.60 boyundayım ve 60 kilodayım. benim bacaklarım incecik tek sorun göbek kol ve basen tarafları... ama kafaya koydum zayıflıcam. günde 100 mekik çekicem, kola ve cipsi hayatımdan çıkarıcam, inşallah zayıflarım.

ilayda :
gayet güzel yazmışlar. bende bugün başlıyorum. 55 kiloyum 45 kiloya düşeceğim kesinlikle.

Leyla :
Yazılanlara bende katılıyorum. önceden çabuk zayiflicam diye sadece çorba icerdim. ama cabuk pes ederdim. şimdi ise altı ay kendime zaman ayırdım. sabahları iki saat spora gidiyorum ve bogazimdan herşeyi kismadim. sadece akşam saat beşten sonra hiç bir şey yemiyorum. 36 Günde 6 kilo verdim. 78 kilodan 72 kiloya dustum ve çok mutluyum. daha vermem gereken 10 kilom daha var.

Didem :
Yaşım 35, boyum 1.63 kilom 64. 5 ay önce 65-66 kg iken diyetisyene giderek kilo vermeye başladım. İnsülin direncim olduğu için doktorun tavsiyesi ile bir ilaç da kullandım yaklaşık 2 ay kadar. Sonrasında kilo vermenin ve kendimi iyi hissetmenin verdiği güçle ilacı kestim. Ağustos ayında herşey dahil otelde ye-iç-yat modunda 1 kilo daha aldım. Sonra 61,5 a düştüm. Eylül ayında spora başladım, haftada 3 gün spor yapıyorum. Geçen bayram sürecinde spor salonu kapalı olduğundan ve gene ye-iç-yat yaparak 64 e kadar çıktım. Şu an o kiloyu yeniden vermeye çalışıyorum.

Kilo verme sürecim başta çok iyi gitmesine ve göbeğimi küçültmesine rağmen arada yaptığım bu kaçamaklarla tekrar eski kiloma dönmek beni kahrediyor.

Bugün ilaç-diyet-spora tekrar başlıyorum. Hedefim 53 kiloya inmek, umarım kilo vermede başarılı arkadaşlar gibi ben de hedefime ulaşabilirim.

Herkese başarılar...

neslihan :
önemli olan sabırdır arkadaşlar, sabırla kilo verilir, biz dayanamayıp gece yarıları yemekleri götürüyoruz ama sabredip dayansak işin sonunda mutluluğa kavuşucağız haberimiz yok. ben sabırla istikrarla 70 kilodan 65 kiloya düştüm devam ediyorum, çünkü düğünüm var gelinlik giyicem. kim düğününde zayıf ve fit olmak istemez ki.. ekmek yok, şeker yok, asitli şeyler yok.... unutmayın bi lokma 100 kalori... bi seferlikten bişey olmaz demeyin....

engin :
bende 1 hafta önce başladım diyete. bu siteyle karşılaşmam daha bi motive etti beni. diyet yapacak arkadaşlara tavsiyem kararlı olun asla vazgeçmeyin. zayıflamış halinizi göz önüne getirin. her sabah zamanınız varsa mekik vb.egzersizleri yapın ve sonucu gördükçe çabanız 2 kat dahada artacak ve bu işi başaracaksınız. herkese ideal kilolar diliyorum.:)

kilo verme yöntemleri :
karın ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulmanın en önemli yolu koşmaktır. fakat yüksek tempoda 25-30 dakika koşmak kilo vermenize değil kas geliştirmenize yarar. kilo vermek için düşük tempoda 40-45 dakika koşmak lazım. ve bu koşularınızı koşu bandında değilde açık havada yapmanız lazım. çünkü yağ yakımı için oksijen çok önemli. açık havada koşarak daha fazla oksijen alabilirsiniz. bu koşulardan sonra muhakkak egzersiz yapılmalı... yoksa yağ yakımı yada kas gelişimi yerine vücutta laktik asit birikimi oluşur. buda sadece yorgunluk demektir. egzersizlerde çok önemlidir...

emel :
son 3 yıldır çevrem kilolusun, doğum yapsan 100 kilo olursun dediler.
hatta işi abartıp, yarmagül vs isim bile takıp alay ettiler ama ben hiç takmamıştım. aynen devam ettim hareketsiz yaşam, bilgisayar başında, sokağa nadir çıkan biriyim.

dün ne olduysa oldu, bu yazıyı okudum kendimi nasıl kandırdığımı, resimlerde, aynada kendimden nefret ettiğimi, vücudumu bu haliyle sevmediğimi farkettim ve ilk kez bunu kendim istedim. kilo vermemi çevrem söylemeyi kesince kendim karar verdim. 1.70 boyum bugün tartıldım 79.8 kilom. şok oldum tabi 80 nerdeyse. bugün miladım 1 saat gittim parkta yürüyüş yaptım az az sık yiyorum. 3 ana 3 ara öğün olarak ayarlicam. mart ayında doğum günüm o zaman buraya bir yorum daha yazıp 3 ay sonra 7 kilo verdim demek istiyorum.
haydi bismilllah diyelim. :)

zeynep g :
iyi akşamlar...ben 94 kg ile diyete başladım. baskülde 100 kiloyu görme korkusu sarıncı doktora gidip zayıflamanın benim için çok iyi olacağını düşünerek bir uzmana gittim. Doktorum Tuba Hanım bu konuda bana çok destek oldu. kilo verirken birilerinin size destek olması en az inanmak kadar önemli. Annem hep bana göre yemek yaptı, babam ne istediysem geri bırakmadı, özel bi diyetisyene gittim spor vs. Yani ailemin desteğini arkama aldım ve bu işe başladım. şuan 79,6 kiloyum. Bu beni çok mutlu ediyor, bi kızın alışverişten nefret etmesi artık hobi haline gelmesi kadar güzel bi durum yok. Burada yazan yada yazamayan kilolu herkes birgün istediği kiloya ulaşır umarım. benim hedefim 57-58 olmak, umarım olabilirim. Ben 158 cm boyunda 22 yaşındayım. Artık 38-4o beden giyebilmek istiyorummmm. yukarıda yazılanların birçoğu doktorum tarafından bana söylenen şeyler. İNANÇve KARARLI OLMAK BİZİ SONUCA GÖTÜREBİLİR UNUTMAYIN...

yasemin :
ben 160 boyunda ve 86 kiloda idim. daha önce birçok diyet yaptım ama hepsi beni çok zorladı. şimdi diyetisyen eşliğinde hem sağlıklı besleniyorum ve yürüyüş yapıyorum (haftada en az 5 gün 40-50 dakika) hemde iki ayda 9 kilo verdim. inanın insan çok mutlu oluyor. aynaya bakmak keyifli hal almaya başladı... istenince oluyor, bende 3 çocuk annesiyim, zamanım yok yürüyüş yapamıyorum diyordum istedim ve başardım.

cevaplayın :
merhaba, benim de 5 kilo kadar fazlam var. genelde dikkat ediyorum ama haftada 1 gün kaçamak yapıyorum. sporumu da ihmal etmiyorum. dolaşırım fitness yaparım.. akşam 7 den sonra bişi yemem, yani bi nevi karatay diyeti. kızlar böyle yaparak verebililr miyim ki... ayrıca daha karatay kitabını okumadım okumalı mıyım ?

damla :
Ben 6.sınıfa gidiyorum 1.54 boyundayım ve 60 kiloyum, kilo problemimi 5 yaşından beri yaşıyorum. 53 kilo olmak için herşeyimi verirdim. geçen sene 45 kiloydum, ne olduysa bu yaz oldu... kendimi çok kötü hissediyorum, aynaya bakmaktan nefret ediyorum.....

gökçen :
merhaba ben 1.60 boyundayım ve kilom 55, göbeğim yok fakat kalçam ve bacaklarım kilolu. inşallah bende kilo veririm.

byaren :
bence en kolay kilo verme yöntemi az yeme ve koşudur. inanmazsınız arkadaşlar ama ben bir hattada 6 kilo verdim. gayet memnumun, herkese tavsiye diyorum.

kübra :
merhaba, ben 166 cm boyunda 62 kilodayım. bana herkes sen normal kilodasın diyorlar ama 53 kilo olmak istiyorum. çünkü 40-42 beden giyinmek istemiyorum. yukarda yazılanlara katılıyorum. bende diyete ve spora başlayıp tekrardan bırakanlardanım. açlığıma dayanamıyorum 2 gün ekmek yemesem 3. gün tekrar yiyorum.. çünkü ekmek yemeden doyduğumu hissetmiyorum. yakında da nişanım var, zayıf olmayı kim istemezki bu yüzden şu saatten sonra yediğime içtiğime dikkat edicem, abur cubur yok..

Gizem :
Merhaba, ben 1.67 boyundayim ve 80 kiloyum. Bundan 6-7 ay önce 67 kiloydum ve kendimi cok kilolu hissediyordum. Üniversiteye başladığımda yurt hayatı ve geceleri yeme içme kaçamakları derken 73 kiloyla diyetisyene gittim. 2 haftada 3 kilo verip 70 e düştüm, derken diyeti bıraktım ve ne olduğunu anlamadan bir de baktım 76 olmuşum. Neyse sonra kendi kendime çabaladım ama nafile, yedikçe yiyorum, yemek yerken ağladığımı ama ısrarla yemeye devam ettigimi biliyorum. bunu kendime neden yapıyorum bilmiyorum ama sürekli yemek yiyorum, yazın giyemeyeceğim bikinilerim ve şortlarım aklıma geldikçe cok kötü hissediyorum. Her hafta diyete başlıyorum ama illa ki bozuyorum ve 1 kilo verip neredeyse 3 kilo alıyorum. Ben bu kilo savaşından sunu anladım ki herşey istemekte bitiyor. Eğer kafanda bitirirsen kilo verirsin. Çünkü vücudumuz aslında vermeye endeksli. Ama benim gibi takıntı haline getirirseniz aldıkca alırsınız. Bizim bir sorunumuz da su ki hemen etkisini görmek istiyoruz bir ayda 7-8 kilo off şahane, e oyle olmayınca da koyveriyoruz. E bu sefer ayda 3-4 kilo vermek varken yine almaya devam. Ben an itibariyle yürüyüşe başlıyorum ve kendimi yormadan üzmeden kilo vermeye çalışıyorum. Umarım hepimiz başarılı oluruz, herkes aynaya baktığında mutlu olmayı, istediği elbiselerin icine girmeyi hak ediyor. Bu cok kolay bir sey sadece ivir zivir yemeyip spor yapmak ve porsiyonlari küçültmek, bu kadar basit. Umarım başarılı olurum ve kendimi tekrar sevebilirim.

kubra s :
merhaba, ben 160 boyundayim kilom 63, ideal kilomun 52 oldugu soyleniyor. lahana corbasi dieti uyguluyorum. bu ikinci uygulamam, ikinci gunumdeyim. tam uygulanirsa haftada 8 kg verildigi soyleniyor, bende ise yariyor oneririm ;)

MissZengi :
Merhaba arkadaslar, hayatım boyunca hep balık etli bir bayandım. Evlendikten sonra tam 30 kg aldım. Mutsuzluktan kendimi abur cubura vurdum. Su an 110 kiloyum . 10 aylık bir oglum var. Onun şişko annesi olmak istemiyorum, oğlum için şu an itibariyle bende rejime başlıyorum ve 1 ay sonra 10 kg vereceğim inşallah. Herşey beyinde biter bende bitirdim. Allah hepimize inanç versin azim versin.

ismail akın çelik :
167cm boyundayım 67 kiloyum. 2 ay önce 73 kiloydum. 6 kilo verdim. ekmek hamur börek tatlı vs kestim. arada mecbur kalırsam yiyorum . spor yapmıyorum doyana kadar da yiyorum. kilo yapan asıl unsurlar karatayın dediği gibi rafine gıdalar. 3 ay sonra 60 kilo hedefliyorum ve inşaallah hedefime ulaşacağım. bunu aç kalmadan yiyerek sağlıklı beslenerek yapıyorum. süt içiyorum yoğurt peynir yumurta domates ceviz fındık fasülye mercimek nohut baklagiller pilav bulgur meyve hurma vs istediğim kadar yiyorum. ama ekmeği ve hamuru tamamıyla kestim.

Ahmet :
Herkese merhaba, ben bundan 7 ay önce 108 kiloydum ve kendi kendime dedimki daha nereye kadar devam edecek hiçbir diyet listesine egzersizlere bakmadan sadece ekmegi kısarak 14 kilo verdim 94 e düştüm. bütün kıyafetlerim bana bol gelmeye başladı ve 94 te takıldım, yazıyı okudum gayet mantıklı buldum. boyum 1.78 ideal olarak 70 kiloya düşme cabasındayım. ortalama 24 kilo daha ve bunu uygulayarak sabırlı bir şekilde 70 e düşmek hatta 60 a dahi düşerim, herkese sağlıklı zayıflamalar..

sevda-seda :
ben 16 yasındayım 76 kiloydum. artık benim moralim bozulmaya baslamıstı . kendime öyle bi söz verdim ki bana inanmayan arkadaslarım oldu ama o kadar mutluyum ki bana guvenmedikleri için, onlara teşekkur ederim, azimli oldum. cunku suan 63 kiloyum. 9 ay fittnes spining step yaptım spor la yatıp sporla kalkan biriyim. bi spor antrenoru kadar bilgi sahibi oldum. diyecegim o ki isteyince oluyor. buna inandım ben.. sizde inanın. arkadasım 107 kilodan 53 kiloya dustu.. spor salonuna baslamadan önce de evde kendi imkanlarımla 6 kilo verdim ama sizde bi salona yazılsanız iyice hırslanırsınız. herkese basarılar.


YORUM EKLEME BİR SÜRE KAPALI